Jeżeli to czytasz zapewne w jakiś sposób dotarłeś/aś na mojego bloga. Cieszę się! Jednak myślę, że należy Ci się krótkie wyjaśnienie, co ja tu robię, dlaczego i co Ty możesz ode mnie dostać. Zapraszam Cię na krótką wycieczkę po moim umyśle!

Nazywam się Zuzia Wędołowska (Antecka), jestem dietetyczką i psycholożką, mamą Szpinakożercy, specjalistką od żywienia dzieci na każdym etapie życia. Chcę pokazać Ci, że również Twoje dziecko może zostać prawdziwym Małym Smakoszem, a Wasze wspólne posiłki mogą stać się najmilszym elementem każdego dnia.

Pomysł na szpinakowego bloga zjawił się w mojej głowie w momencie, gdy zaczęło brakować mi miejsca na kartkach i dysku komputera do magazynowania moich przemyśleń. Postanowiłam stworzyć moją przestrzeń w internecie, gdzie będę dzielić się z Tobą wiedzą, rozwiązaniami, pomysłami i przemyśleniami na temat żywienia.

Zuzanna Antecka

Moja praca

Na co dzień zajmuje się wieloma rzeczami, ale wszystkie mają wspólny mianownik – dobre relacje z jedzeniem. Jakie relacje zapytasz? Relacje to można mieć z mamą, mężem, dziećmi, ale z jedzeniem? A jednak jak najbardziej! Jedzenie to coraz bardziej skomplikowana sprawa i często nasze relacje z nim nie są najlepsze (albo my czujemy się przez nie wykorzystywani i zastraszani, albo jest na odwrót).

  • Pomagam rodzicom kształtować dobre nawyki żywieniowe ich dzieci
  • Prowadzę warsztaty i szkolenia
  • Pracuję z dorosłymi osobami pragnącymi zdrowo schudnąć
  • Wspomagam różne akcje społeczne

Jednak najchętniej pomagam dzieciom i ich rodzicom, w odnalezieniu spokoju i zdrowia w jedzeniu. I to właśnie temat rodzicielstwa, oczywiście w kontekście karmienia i jedzenia, jest podstawą dla tego bloga. Pokażę Ci nieco inny sposób myślenia o jedzeniu i o tym, co, ile i kiedy Twoje dziecko powinno jeść (powinno?! złe, złe słowo!). Mam nadzieję, że zarazisz się ode mnie radością gotowania i potrzebą dbania o siebie poprzez dobre jedzenie.

Słowem kluczem, który będzie przewijał się przez większość poruszanych tematów, są NAWYKI ŻYWIENIOWE. To właśnie nawyków żywieniowych uczepiłam się z całej siły i trzymam, bo wierzę, że to w nich tkwi źródło DOBREGO JEDZENIA.

Jeśli czujesz, że mogę Ci pomóc, napisz do mnie! Lub zajrzyj od razu do mojej OFERTY POMOCY.

4 rzeczy, które musisz o mnie wiedzieć

Kocham jeść, kocham jedzenie, kocham gotować
i wierzę, że nie tylko nie jest to przeszkodą do zdrowego żywienia, ale wręcz jest to mój ogromny sprzymierzeniec! W mojej kuchni chcę umieścić napis:
„Jedzenie to przyjemność, wyluzuj!”
Nie wierzę w idealne rozwiązania
i rady typu „zmień tą jedną małą rzecz w życiu, a osiągniesz sukces”. Uważam, że każdy z nas jest inny, ma inne potrzeby i pragnienia i samodzielnie powinien opracować najlepszą metodę do osiągnięcia swojego celu. Ja mogę tylko Cię prowadzić, podpowiadać, wskazywać metody, które często są skuteczne, ale nie obiecam, że na 100% zadziałają u Ciebie
Uważam, że jedzenie ma ogromną moc
i często patrzymy na nie w zbyt upraszczający sposób. Po pierwsze ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i to naprawdę ma znaczenie, co jesz na śniadanie, obiad i kolację. Po drugie jedzenie może pełnić w naszym życiu różne inne funkcje, z którymi czasem sobie nie radzimy. Warto je poznać i zmierzyć się z nimi!
Propaguję idee jedzenia świadomego, intuicyjnego!
Wierzę, że każdy z nas ma moc rozpoznawania swoich potrzeb żywieniowych i ich właściwego spełniania. Jeżeli Cię to zaintrygowała/wkurzyło/zdziwiło/zachwyciło lub wywołało jakąkolwiek inną reakcję – zapraszam Cię do śledzenia mojego bloga! Może znajdziesz na nim odpowiedzi na wiele pytań, a może wzbudzisz jeszcze większą ciekawość zgłębienia tajników żywienia

Co znajdziesz na tym blogu

  • PORADY dotyczące żywienia dzieci, pomagające zaszczepić i pielęgnować w dzieciach ich naturalną miłość do różnorodnej i zdrowej żywności, wspierające rozwój Małych Smakoszy. Wracać będzie temat niejadków, neofobii, niechęci do warzyw. Ale znajdziesz tu też całkiem „dorosłe” tematy – trochę o dietach, odchudzaniu, intuicji i świadomości
  • WIEDZĘ potwierdzoną badaniami (czasem Amerykańskich naukowców a czasem naszych babć) podaną w ciekawy i prosty do strawienia sposób.
  • PRZEPISY na dania, które lubię, które smakują mi i moim bliskim, są zdrowe i smaczne, a czasem tylko pyszne. Pokażę Ci też pomysły na ciekawe dania dla najmłodszych smakoszy, które udowodnią, że jedzenie dla niemowlaka nie musi przypominać nieapetycznej paćki
  • MOJE PRZEMYŚLENIA To, co siedzi w mojej głowie a niekoniecznie dotyczy jedzenia. Chociaż dziwnym trafem strasznie często się z nim łączy…
  • MATERIAŁY I ROZWIĄZANIA do zastosowania już dziś w Twojej kuchni, Twoim sklepie, na Twoim talerzu. Pliki z jadłospisami, tabele, plany zmian, menu, propozycje zabaw i inne rozwijające materiały do wydrukowania i powieszenia na lodówce. Większość z nich jest dostępna dla wszystkich czytelników mojego newslettera, więc jeśli jeszcze się na niego nie zapisałeś, zrób to koniecznie!

Szukasz prostych i skutecznych rozwiązań, które pomogą Ci
przemienić Twojego niejadka w prawdziwego Małego Smakosza?

ZAPISZ SIĘ NA SZPINAKOWY NEWSLETTER!