share week 2018

Już drugi rok z rzędu chciałabym Wam polecić blogi, które sama znam, lubię i czytam. Wszystko w ramach akcji SHARE WEEK, stworzonej przez przez Andrzeja Tucholskiego. Akcja oparta jest na niezwykle prostym założeniu – twórcy polecają innych twórców. Każdy bloger, vloger czy youtuber może wytypować 3 innych twórców ze swojej kategorii i podzielić się nimi ze swoimi czytelnikami. Zobaczcie więc, jakie blogi ja czytam w ostatnim czasie z największą przyjemnością!

Pierwszy blog dotyczy naszej cielesności, o której tak często jako mamy zapominamy 🙂

TRENING DLA MAM

bliski-plan-niebieska-koszulka

Blog założony przez Kasię Wawrzycką, trenerkę , terapeutkę dna miednicy i podwójną mamę. Kasia kocha aktywność fizyczną i na pewno będzie zachęcać Cię do poznawania i trenowania swojego ciała. Jednak nie znajdziesz tu wydłużonych w photoshopie nóg, zdjęć kobiet o idealnej sylwetce w trzy tygodnie po porodzie ani sposobów na to, jak szybko schudnąć po ciąży. Kasia podchodzi bowiem do ćwiczeń bardzo świadomie, z ogromnym szacunkiem do ciała i jego możliwości ale też z dużą wiedzą na temat fizjologii. Dowiesz się tutaj zatem, jak zadbać o swoje ciało przed, w czasie i po porodzie, jak odżywiać się w połogu i jak wzmocnić mięśnie dna miednicy. Kasia pokaże Ci bezpieczne ćwiczenia, które wzmocnią Twoje ciało od środka, tak by wyglądało ono pięknie na zewnątrz. 

Koniecznie zajrzyj tu, jeżeli lubisz ćwiczyć i szukasz sprawdzonych i pewnych informacji o tym, jakie ćwiczenia są naprawdę dobre dla naszego ciała. Bo wcale nie chodzi o pot, łzy i hektolitry wypitej wody!

Jeżeli nie lubisz aktywności fizycznej… to też koniecznie tu zajrzyj! Może okaże się, że nawet drobne zmiany w Twoim codziennym funkcjonowaniu pozytywnie wpłyną na Twoje ciało, poród i szybkość powrotu do „formy” po porodzie?

 

Drugi blog to coś zdecydowanie bardziej dla ducha – Tobie przyniesie spokój ale pomoże Ci również zrozumieć Twoje dziecko.

DYLEMATKI

Jakieś pół roku temu zaczęłam zgłębiać temat self-reg…. i totalnie w to wpadłam. Jest to odpowiedź na wiele moich własnych przemyśleń, mój sposób patrzenia na świat i ludzi. Absolutnie kocham to podejście za to, że nad każdym zachowaniem pochyla się z czułością, wyrozumiałością, bez oceny i krzywdzących komentarzy. Uczy patrzenia z miłością na siebie samego, nasze dzieci i innych ludzi. Jeżeli jeszcze nie wiesz, czym jest self-reg, przeczytaj koniecznie książkę Stuarta Shankera!

17342771_1919667484987013_3613464172403978898_n

Albo…. zajrzyj na blog DYLEMATKI! Jego autorka, Agnieszka Stążka-Gawrysiak,  jako druga osoba w Polsce uzyskała w kanadyjskim MEHRIT Centre certyfikat z podstaw Self-Reg, obecnie uczestniczy w szkoleniu drugiego stopnia. Szkoli się również z coachingu i mentoringu na Uniwersytecie SWPS i w Laboratorium Psychoedukacji. Prywatnie jest mamą trójki chłopców (Dużego, Małego i Malutkiego) i to właśnie rodzinne historie (z self-reg w tle) są głównym tematem bloga. Na blogu znajdziesz dużo łagodności, szczerości ale również świetnego poczucia humoru!

Agnieszka rozkłada na czynniki pierwsze to, co siedzi w nas, kiedy padamy na fotel ze zmęczenia, gdy wylewa się z nas złość i frustracja. Pokazuje też drugą stronę – to, jak w różnych trudnych sytuacjach czują się nasze dzieci i jak często nie radzą sobie z własnymi zachowaniami i emocjami. Dla mnie szczególnie bliska jest historia Dużego, w którym widzę poniekąd odbicie lustrzane Szpinakożercy – wrażliwy, delikatny ale też wymagający, głośny, o dużej samoświadomości. Każdy wpis Agnieszki czytam niezwykle dokładnie i powoli próbuję wprowadzić selfregowe myślenie również do naszego domu. Polecam go również Tobie, bo znajdziesz w nim spokój, wyrozumiałość dla siebie ale również inspirację do wielu przemyśleń!

 

A  na koniec blog z niezwykłym, bo skandynawskim, klimatem!

RONJA

2017-10-02-Ronja-logo

Czyli Renia Hannolainen, zakochana w Skandynawii mama dwójki maluchów. Na tym blogu znajdziesz mniej dla mamy, więcej dla dziecka, bo Renia wspaniale opowiada o cudownej, mądrej i pięknej literaturze dziecięcej. Gdy szukam inspiracji na prezenty dla Szpinakożercy i innych dzieci w mojej rodzinie, zawsze zaglądam do Reni. Blog jest piękny, spokojny, czuć w nim lekko chłodny i nostalgiczny klimat Skandynawii. Znajdziesz tu również sporo inspiracji nauczaniem Montesorii i pomysły na to, jak zająć maluchy w zimowy i smogowy dzień! Renia świetnie opowiada o rozwoju dziecka, przytaczając przy tym ciekawe anegdoty z własnego macierzyństwa.

Jednak nie samym macierzyństwem żyje człowiek. Ronja to również blog dla rodziców kochających seriale i dobrą książkę (klik). Mamy w ciąży dostaną porady o tym, jak o siebie zadbać i jak przetrwać najgorsze ciążowe dolegliwości.

Na blogu Reni jest po prostu miło. Tak miło, że masz ochotę zasiąść w kącie, na pięknym szarym fotelu, przykryć się delikatnym kocykiem i przeczytać (albo przysnąć w czasie czytania :D) jakąś piękną (najlepiej skandynawską) książkę. Do tego kubek kakao… cisza… Chyba już czujesz ten klimat, prawda?


Przyznam, że to tylko czubek góry blogów, które z radością bym Wam poleciła! Nie na wszystkie zaglądam regularnie, bo czasu przed komputerem mam już dość, ale co jakiś czas lubię je przejrzeć, zainspirować się. Nie mogłabym o niech tu nie wspomnieć:
Wymagajace.pl – nie wyobrażam sobie, że możesz nie znać Magdy Komsty, ja też już sobie nie wyobrażam jej nie znać i razem z nią nie tworzyć różnych projektów. Problem ze snem? Płaczem? Nieodkładalnością? Kieruj swoje kroki do Magdy!

BLW Mama – absolutna kopalnia przepisów dla dzieci i dorosłych + wspaniałe i mądre podejście do żywienia

Mataja – mój ukochany blog o rodzicielstwie z nauką w tle. Nigdzie nie znajdziecie takiego natężenia badań naukowych przedstawionych w tak prosty sposób

Pan Tabletka – blog Taty farmaceuty, który rozprawia się z mitami na temat leków, suplementów itp.

Zabawkator – kopalnia wiedzy i zabawkach, książkach i akcesoriach dla dzieci

 

Jeżeli znacie fajne blogi, chcecie o nich opowiedzieć – koniecznie piszcie w komentarzach! Chętnie poznam również jakieś nowości 😀